KOTLÍKOVÁ DOTACE 

POPIS

DOTACI NA VÝMĚNU STARÉHO KOTLE NA TUHÁ PALIVA MŮŽE DOSTAT KAŽDÝ, KDO JE MAJITELEM RODINNÉHO DOMU, VE KTERÉM SE VYTÁPÍ KOTLEM NA DŘEVO NEBO UHLÍ, KOTEL JE S RUČNÍM PŘIKLÁDÁNÍM,TUDÍŽ KOTEL TŘÍDY 1 A 2 TYTO ZDROJE SE NACHÁZÍ VE VĚTŠINĚ DOMÁCNOSTÍ. KOTEL MUSÍ BÝT NAPOJEN NA ROZVODY TOPENÍ A MUSÍ BÝT NAPOJEN NA KOMÍN. TO JSOU HLAVNÍ PODMÍNKY PRO ZÍSKÁNÍ DOTACE. DOTACI MŮŽETE ZÍSKAT I V PŘÍPADĚ, ŽE MÁTE NÁHRADNÍ ZDROJ (PLYNOVÝ KOTEL,ELEKTROKOTEL) OPROTI PŘEDCHOZÍ VLNĚ JE ZMĚNA V TOM, ŽE OBJEKT NEMUSÍ BÝT ZATEPLENÝ - NEMUSÍ SE PROVÁDĚT TZV. MIKROOPATŘENÍ. JAKO NÁHRADNÍ ZDROJ SE MŮŽE ZVOLIT PLYNOVÝ KOTEL NEBO KOTEL NA BIOMASU (DŘEVO, PELETKY NEBO JEJICH KOMBINACE). KOTEL POUZE NA UHLÍ JIŽ NENÍ PODPOROVÁN. KOTEL MUSÍ BÝT UVEDEN V SEZNAMU DOTOVANÝCH VÝROBKŮ, KDE JE UVEDEN I SVT KÓD.

JAK ŽÁDAT

NA STRÁNKÁCH ZLÍNSKÉHO KRAJE JE MOŽNÉ STÁHNOUT ŽÁDOST. TU VYPLŇTE ELEKTRONICKY A ULOŽTE. 25.10.2017 V 8:00 HOD. JI ODEŠLETE. DO 3 MINUT VÁM PŘIJDE ZPRÁVA, V JAKÉM JSTE POŘADÍ. ZLÍNSKÝ KRAJ ROZDĚLÍ 155 MIL. KORUN.

PRŮBĚH

DO 10 DNŮ OD ODESLÁNÍ ŽÁDOSTI MUSÍTE POSLAT: FOTO KOTLE (CELKOVÝ POHLED, NAPOJENÍ NA ROZVODY, NAPOJENÍ NA KOMÍN, V KOTLI HOŘÍ). KOPIE DOKLADU O KONTROLE TECHNICKÉHO STAVU STÁVAJÍCÍHO KOTLE NA TUHÁ PALIVA VYTIŠTĚNÝ A PODEPSANÝ FORMULÁŘ ŽÁDOSTI, KTERÝ JSTE POSLALI 25.10.2017 TYTO DOKUMENTY ZAŠLETE POŠTOU NEBO OSOBNĚ NA ADRESU: ZLÍNSKÝ KRAJ ODBOR ŘÍZENÍ DOTAČNÍCH PROGRAMŮ ODDĚLENÍ DOTAČNÍCH PROGRAMŮ TŘÍDA TOMÁŠE BATI 21 761 90 ZLÍN

POKUD VŠE UDĚLÁTE JAK JE POPSÁNO, MÁTE VYSOKOU ŠANCI ZÍSKAT DOTACI. DO DOBY, NEŽ DOSTANETE SMLOUVU, DOPORUČUJEME POSEČKAT S REALIZACÍ, POKUD JE TO TECHNICKY MOŽNÉ. JAKMILE OBDRŽÍTE SMLOUVU ZE ZLÍNSKÉHO KRAJE, MÁTE TZV. ZELENOU. PŘI VÝBĚRU MONTÁŽNÍ FIRMY VSÁZEJTE NA KVALITU A ZÁRUČNÍ + POZÁRUČNÍ SERVIS.

ZAHÁJENÍ VÝMĚNY

VŠE ZAČÍNÁ NÁVŠTĚVOU PROFI TECHNIKA, KTERÝ VÁM POMŮŽE NA MÍSTĚ VYMYSLET KOMPLEXNÍ PŘEDSTAVU MONTÁŽE NOVÉHO TEPELNÉHO ZDROJE V RÁMCI DOTAČNÍHO PROGRAMU. NA ZÁKLADĚ TÉTO KONZULTACE BUDE VYPRACOVÁNA TECHNICKÁ DOKUMENTACE VČETNĚ CENOVÉHO ROZPOČTU. PO ODSOUHLASENÍ DOHODY OBOU STRAN PŘEBÍRÁME DALŠÍ PRŮBĚH VYŘÍZENÍ DOTACE S GARANCÍ ÚSPĚŠNÉHO DOKONČENÍ.

FINANCOVÁNÍ

PLATBA Z VLASTNÍCH ZDROJŮ. ZÁLOHA + BEZÚROČNÁ PŮJČKA VE VÝŠI DOTACE (PŮJČKA JE SPLATNÁ DO 7 PRAC. DNŮ OD OBDRŽENÍ DOTACE). POZN.:ÚŘAD PRO DOTAČNÍ PROGRAM VYŽADUJE POTVRZENÍ O ZAPLACENÍ ČÁSTKY ZA VYSTAVENÉ FAKTURY, KTERÉ PŘÍMO SOUVISÍ S VÝMĚNOU TEPELNÉHO ZDROJE. DOTACE JSOU VŽDY POSÍLÁNY NA ÚČET ŽADATELE.

PŘÍKLAD 1

VÝMĚNA STARÉHO KOTLE ZA PLYNOVÝ ÚSPORNÝ KONDENZAČNÍ KOTEL: CELKOVÉ NÁKLADY: 55 000 KČ FINANCOVÁNÍ: ZÁLOHA 13 750 KČ ZAHÁJENÍ PRACÍ, DOKONČENÍ, TOPNÁ ZKOUŠKA, ZAŠKOLENÍ, VYŘÍZENÍ DOTACE, ČEKÁNÍ NA DOTACI. DO 7 DNŮ OD PŘÍJMU DOTACE ZASLAT ZHOTOVITELI ČÁSTKU VÝŠE DOTACE (75% Z 55 000 KČ) TJ. 41 250 KČ. ZÁLEŽITOST VYŘÍZENA, ZÁVAZNÉ PŘEVZETÍ ODPOVĚDNOSTI ZHOTOVITELE K SERVISU ZAŘÍZENÍ. 

PŘÍKLAD 2

VÝMĚNA STARÉHO KOTLE ZA ZPLYNOVACÍ KOTEL 5. EMISNÍ TŘÍDY S MONTÁŽÍ AKUMULAČNÍCH NÁDOB, KTERÉ VÝRAZNĚ ZVYŠUJÍ KOMFORT A ÚČINNOST VYTÁPĚNÍ DŘEVEM - BIOMASA: CELKOVÉ NÁKLADY: 155 000 KČ FINANCOVÁNÍ: ZÁLOHA 55000 KČ ZAHÁJENÍ PRACÍ, DOKONČENÍ, TOPNÁ ZKOUŠKA VČETNĚ OVLÁDÁNÍ REGULACÍ, ZAŠKOLENÍ, VYŘÍZENÍ DOTACE, ČEKÁNÍ NA DOTACI. DO 7 DNŮ OD PŘÍJMU DOTACE ZASLAT ZHOTOVITELI ČÁSTKU VÝŠE DOTACE TJ. 100 000 KČ. ZÁLEŽITOST VYŘÍZENA, ZÁVAZNÉ PŘEVZETÍ ODPOVĚDNOSTI ZHOTOVITELE K SERVISU ZAŘÍZENÍ. PŘÍKLAD 2

VÝŠE DOTACE

AUTOMATICKÝ KOTEL NA UHLÍ A BIOMASU 75% NÁKLADŮ, MAX. 75 000 KČ KONDENZAČNÍ PLYNOVÝ KOTEL 75% NÁKLADŮ, MAX. 95 000 KČ KOTEL POUZE NA BIOMASU S RUČNÍM PŘIKLÁDÁNÍM 80% NÁKLADŮ, MAX. 100 000 KČ KOTEL NA PELETKY 80% NÁKLADŮ, MAX. 120 000 KČ V PŘÍPADĚ, ŽE SE MÍSTO REALIZACE NACHÁZÍ V OBCI, KTERÁ JE ZAŘAZENA V SEZNAMU PRIORITNÍCH OBCÍ, DOSTANE ŽADATEL NAVÍC 7500 KČ. SEZNAM OBCÍ A PODROBNÉ INFORMACE O DOTAČNÍM PROGRAMU JSOU NA STRÁNKÁCH ZLÍNSKÉHO KRAJE A WWW.VESTOP.CZ

KOTLÍKOVÁ DOTACE

ZLÍNSKÝ KRAJ

OLOMOUCKÝ KRAJ

Novinky

  • Daoreet doloregn

    13.8.2012

    Cocktails-drink-colorful-deliciousFar far away, behind the word mountains, far from the countries.

  • Dolor sit amet

    13.8.2012

    Colorido-vidro-cocktails-beber-640x960 Far far away, behind the word mountains, far from the coun.

Kontaktujte nás

!FIRMA

Hhjhsajfhhsadf 123
Hhjhsafjhhj 123 45

E-mail: !EMAIL
Tel.: !TELEFON


Zvětšit mapu